TANIM : Akrilik esaslı sıvı çatı izolasyon malzemesidir.
ÖZELLİKLERİ : Su yalıtımı ve özellikle çatı izolasyonu için geliştirilmiştir. Yarı akışkan özelliği sayesinde, yüzeyleri kolaylıkla kaplar. Su buharı geçirgenliği sayesinde nemin dışarı çıkmasını sağlar. %600 elastiktir. Sıcak ve soğuk farklarında elastikiyetini korur. Çekme mukavemeti 24 saat sonra, 23 °C' da, 25 kgf/cm²'dir. Kimyasal ve UV direnci yüksek, yapışması mükemmel, su geçirmez ve dekoratiftir.
UYGULAMA ALANI : Su ve nem geçirimsizliği istenilen binalarda, beton, sıva, tuğla, ytong, briket, eternit, ahşap, oluklu ve oluksuz asbestli çatı kaplama levhalarında güvenle kullanılır.

UYGULAMA ŞEKLİ :
Yüzey hazırlama :
Uygulama yapılacak yüzeyler yapışmayı engelleyici her türlü yağ, kir ve gevşek tabakalardan arındırmalı; yüzey temiz ve kuru bir hale getirilmelidir. ‘’Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır’’.
Boyama :
Temizlenmiş ve uygulamaya hazır hale getirilmiş yüzeylere, Dyofleks %40 oranında su ile inceltilerek bir kat astar olarak uygulanmalı, astar kuruduktan sonra üzerine inceltilmeden iki veya üç kat halinde uygulanmalıdır. Uygulanacak her kat, bir evvelki katın ters yönünde çapraz uygulama olacak şekilde en az 24 saat içinde uygulanmalıdır.Uygulama yapılmış yüzeyler 24 saat boyunca yağmur, kar ve dondan korunmalıdır. Üzerinde gezilecek ve mekanik darbelere maruz kalacak yüzeylerin üzerine koruyucu bir kaplama yapılması gerekmektedir.
BOYANABİLEN ALAN :
• Yüzeye bağlı olarak 1 Lt ile 0,9-1m², 1 kg ile 0,66-1m² alan boyanır.
GÜVENLİK UYARISI: S2 Çoçukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.