DYOLASTEKS RENK KARTELASI Çağıl Alaçatı Hareli Çöl Beji Kanyon Ihlara Vizon Kirli Beyaz Açık Krem Krem Koyu Krem Açık Somon Somon Kar Beyazı Buz Beyazı Duman Grisi Antep Fıstığı Yayla Yeşili Senfonik Mavi Boran Kuzey Ilgım

TANIM : Saf akrilik esaslı dış cephe kaplamasıdır.
ÖZELLİKLERİ : Alkali, tuz, ve kimyasal direnci yüksek, esnek, mat dış cephe kaplamasıdır. Yüksek molekül ağırlığı ve soft polimer olma özelliği ile uzun yıllar, her türlü hava koşullarında elastikliğini muhafaza eder. Yüksek su itme direncine sahip olduğundan uygulandığı yüzeyin her zaman kuru kalmasını sağlar. Uygulandığı yüzeylerde mükemmel bir yayılma, örtücülük, uygulama kolaylığı ve yapışma sağlar. Yüksek su buharı geçirgenliğine sahip olduğundan nemin dışarı atılmasını sağlar.
UYGULAMA ALANI : Her cins ince sıva ile düzgün işlenmiş kaba sıva, beton, eternit, prefabrik yapı elemanları ve benzeri mineral bağlayıcılı yüzeylere uygulanabilir.

UYGULAMA ŞEKLİ :
Yüzey Hazırlama:
Uygulamadan önce yüzeyler her türlü yağ, toz, kir ve gevşek parçalardan arındırılmalıdır. Gerektiğinde boyanmamış ham duvarlarda yüzey tamiratı ve dolgu için çimento esaslı yüzey düzeltme malzemeleri kullanılabilir. Kılcal çatlakların tamiratı ve sıyırma macun işlemi için Akrofiller Dış Cephe Duvar Macunu kullanılmalıdır.
· Ham sıvalı, yeni ve sağlam yüzeyler ile emici ve zayıf yüzeylerde, zemini sağlamlaştırmak amacıyla yüzey gerek duyurulursa Dyobinder ile doyurulmalıdır. “Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır.
· Isı yalıtım sisteminde kullanılan çimento esaslı dekoratif sıva üzerine uygulanacak ise, astar olarak mutlaka Dyobinder kullanılmalıdır. 

Boyama:
· Dyolasteks uygulamasında ilk kat hacimce %20 oranında inceltilir. İkinci kat inceltilmeden kullanılır.
BOYANABİLEN ALAN :

· İki katta yüzeye bağlı olarak 1 kg ile 1-2 m², 1 L ile 1,5-2,5 m² alan boyanır.