DYOSEN RENK KARTELASI Ürgüt Beyazı Gümüşi Havai Mavi Gülkurusu Portakali Toz Gri Kumsal Yeni Fildişi Kirli Beyaz Turkuaz Boncuk Mavi Violet Bayrak Kırmızı Alüminyum Gri Şampanya Açık Krem Duman Yeşil Parlament Vişne Açık Kahve Gri Oksit Sarı Krom Sarısı Haki Nefti Yeşil Lacivert Mor Koyu Kahve

TANIM : Alkid bağlayıcı esaslı, üstün özellikleri olan parlak son kat boyadır.
ÖZELLİKLERİ : Örtücülüğü, hızlı kuruması, fırça kolaylığı, ilk parlaklığı, parlaklık kalıcılığı ve sararmaması üstün özellikleri olup, fiziksel ve kimyasal etkilere direnci yüksektir.
UYGULAMA ALANI : Binaların iç ve dış kısımlarında, mobilyalarda, tarım araçlarında ve her türlü ahşap ve metal yüzeylerde, uygun astarlarla kullanılır.

UYGULAMA ŞEKLİ :
Yüzey Hazırlama :
• Dyosen'in uygulanacağı yeni metal yüzeyler her türlü kir, pas ve yağdan temizlendikten sonra Dyo Antipas ile, yeni ahşap yüzeyler ise budaklar yakılıp Pinosan Dekoratif (Renksiz) Ahşap Koruyucu ile doyurulduktan sonra Dyo Astar Boya veya Dyo Kivastar ile astarlanmalıdır . Gerektiğinde Dyo Süper Macun ile yüzey arızaları giderilmelidir.

Boyama :
• Fırça ve rulo uygulamasında 1 L boya 100-150 ml, püskürtme tabancası ile yapılan uygulamada 250-300 ml Dyo Sentetik Tiner ile inceltilir.
• Katlar arasında 1 gün beklenmesi tavsiye edilir, iki kat uygulanır.
• Uygulama sonrası fırça ve aletlerin temizliği Dyo Sentetik Tiner ile yapılabilir. 
BOYANABİLEN ALAN :
Tek katta yüzeye bağlı olarak 1 L ile 15-20 m² ,1 kg ile 12-15 m² alan boyanır.