DYOTEN CLASSIC RENK KARTELASI Ürgüt Beyazı Gümüşi Havai Mavi Gülkurusu Portakali Toz Gri Kumsal Yeni Fildişi Kirli Beyaz Turkuaz Boncuk Mavi Violet Bayrak Kırmızı Alüminyum Gri Şampanya Açık Krem Duman Yeşil Parlament Vişne Açık Kahve Gri Oksit Sarı Krom Sarısı Haki Nefti Yeşil Lacivert Mor Koyu Kahve

TANIM : Alkid bağlayıcı esaslı yarı mat son kat boyadır.
ÖZELLİKLERİ : Örtücülüğü, fırça kolaylığı, yayılması, sararmaması, silinebilmesi üstün özellikleri olup, fiziksel ve kimyasal etkilere direnci yüksektir.
UYGULAMA ALANI : Binaların iç kısımlarında; duvar, pencere ve kapı doğramalarında uygun astarlar ile kullanılır.

Yüzey Hazırlama :
Duvar yüzeyler : Dyorit İnce Plastik Macun ve benzeri hazır ve toz macunlar ile düzgünleştirilmiş yüzeyler önce, bir kat Dyobinder kullanılarak astarlanır. Astarlama işleminden bir gün sonra Dyo Kivastar ile bir kat uygulanır. Gerekiyorsa ince zımpara ile düzeltmeler yapılır ve düzeltme yapılan yerler aynı astar ile tekrar doyurulur.
“Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır.”
Diğer yüzeyler : Ahşap ve metal yüzeylere uygun astarlama ve macun işlemlerinden sonra, önce Dyo Kivastar, sonra Dyoten Classic ile boyanmalıdır.
Eski boyalı yüzeyler : Dyorit, saten alçı gibi çok emici yüzeyler üzerine uygulanmış plastik ve sentetik boyalı yüzeylere macun tamiri yapılmasını takiben, önce mutlaka Dyobinder uygulanmalı, bundan sonra Dyo Kivastar ve Dyoten Classic uygulaması yapılmalıdır.

Boyama :
• Yüzey hazırlama tamamlandıktan sonra Dyo Sentetik Tiner ile hacmen % 5 inceltilmiş Dyoten Classic Yarı Mat Boya, fırça veya rulo ile iki kat uygulanır.
• Katlar arasında 1 gün beklenmesi tavsiye edilir.
• Uygulama sonrası fırça ve aletlerin temizliği Dyo Sentetik Tiner ile yapılabilir.
Kuruma Süresi (25°C) : Dokunma kuruması 2 saat , toz kuruma 4 saat , sert kuruması 8 saat’tir.
BOYANABİLEN ALAN : 1 L ile tek katta en az 13-15 m² ,1 kg ile 10-11 m² alan boyanabilir