NANOTEX RENK KARTELASI Çağıl Alaçatı Hareli Çöl Beji Kanyon Ihlara Vizon Kirli Beyaz Açık Krem Krem Koyu Krem Açık Somon Somon Kar Beyazı Buz Beyazı Duman Grisi Antep Fıstığı Yayla Yeşili Senfonik Mavi Boran Kuzey Ilgım

TANIM : Nanoteknoloji ile üretilmiş, su bazlı, dekoratif dış cephe boyasıdır.
ÖZELLİKLERİ : Fotokatalitik özelliği ile, içerdiği nano parçacıklar ve reçinenin gözenekli yapısı sayesinde zamanla yağmur suyu ve hava ile taşınarak yüzeyde tutunan organik kirleticiler güneş ışığı etkisiyle parçalanarak zararsız bileşikleri olan CO2, su, nitrat ve sülfat tuzlarına dönüşür. Yüzeyde oluşan tuzlar rüzgar veya yağmur suyu ile temizlenir.
Güneş ışınları ve deniz kıyılarındaki tuzlu nemin olumsuz etkilerine son derece dayanıklıdır. Yüksek su buharı geçirgenliğine sahip olduğundan, nemin dışarı çıkmasını sağlar. Yüksek örtücülüğe sahiptir. Zararlı uçucu organik maddeler içermeyen özelliğinden dolayı sağlığa zararsız.
UYGULAMA ALANI : Her türlü beton, gaz beton, briket, tuğla, sıva ve benzeri mineral yüzeylerde kullanılır.

UYGULAMA ŞEKLİ :
Yüzey Hazırlama:
Uygulama yapılacak yüzey her türlü yağ, kir, gevşek ve kabarmış tabakalardan temizlenmeli, camsı ve parlak dokularda boyanın tutunabileceği bir yüzey oluşturulmalıdır. Kılcal çatlakların tamiratı ve sıyırma için Akrofiller Dış Cephe Duvar Macunu kullanılmalıdır.
•Ham sıvalı, yeni ve sağlam yüzeylerde; Nanotex Dolgulu Astar tek kat olarak uygulanmalıdır.
•Eski boyalı, çok kireçli, emici, zayıf vb. gevşek dokulu yüzeylerde, zemini sağlamlaştırmak amacıyla Dyobinder ile yüzey doyurulmalıdır. “Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır.”
•Isı yalıtım sisteminde kullanılan çimento esaslı dekoratif sıva üzerine uygulanacak ise, astar olarak mutlaka Dyobinder kullanılmalıdır.

Boyama:
•Astarlama işleminden en az 24 saat sonra su ile hacmen %10-15 oranında inceltilerek iki kat uygulanmalı ve hava şartlarına bağlı olarak katlar arası en az 6 saat beklenmelidir.
•Yağışlı havalarda uygulama yapılmamalıdır.
BOYANABİLEN ALAN :
Yüzeye bağlı olarak;
•Nanotex Dolgulu Astar kullanıldığında, tek katta yüzeye bağlı olarak, 1 L ile 9-10,5 m², 1 kg ile 6-7 m² alan boyanabilir.
•Dyobinder kullanıldığında, tek katta yüzeye bağlı olarak, 1 L ile 7,5-9 m², 1 kg ile 5-6 m² alan boyanır.