TEKNOTEX GRENLI RENK KARTELASI Beyaz Açık Krem Vanilya İnci Pembesi Krem Polen Sarı Harman Kar Beyazı Çakıltaşı Bulut Mavisi İndigo Mavi Açık Somon Somon Bal Köpüğü Koyu Kiremit Antep Fıstığı Hint Kınası Ihlara Yeni Barok Kırmızı Açık Nil Yeşili Çimento Grisi Yayla Yeşili Ayder Yeşili Şeftali Günebakan Açık Kahve Göreme

TANIM : Akrilik emülsiyon esaslı, PTFE katkılı, dış cephe grenli kaplama malzemesidir
ÖZELLİKLERİ : PTFE katkısı sayesinde, yüksek kir ve su itme direncine sahip olup, yağmur suyu ile kendini temizler. Güneş ışınları ve deniz kıyılarındaki tuzlu nemin olumsuz etkilerine son derece dayanıklıdır.
UYGULAMA ALANI : Her türlü beton, gaz beton, briket, tuğla, sıva ve benzeri mineral yüzeylerde kullanılır. Elastik boya sistemleri üzerine uygulanmamalıdır.

UYGULAMA ŞEKLİ :
Yüzey Hazırlama:
Uygulama yapılacak yüzey her türlü yağ, kir, gevşek ve kabarmış tabakalardan temizlenmeli, camsı ve parlak dokularda boyanın tutunabileceği bir yüzey oluşturulmalıdır. Kılcal çatlakların tamiratı ve sıyırma için Akrofiller Dış Cephe Duvar Macunu kullanılmalıdır.
•Yeni ham sıvalı yüzeylerde; Teknotex Dolgulu Astar tek kat olarak uygulanmalıdır.
•Eski boyalı, çok kireçli, emici, zayıf vb. gevşek dokulu yüzeylerde; zemini sağlamlaştırmak amacıyla Dyobinder ile yüzey doyurulmalıdır. “Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır.”

Boyama
• Astarlama işleminden en az 24 saat sonra yapılmalıdır. İnceltilmeden tek kat olarak uygulanır. İki kat uygulama istendiğinde, ilk kat %10-20, ikinci kat inceltilmeden uygulanır. Posteki rulo veya havasız tabanca ile yüzeye aktarılan ürüne, mercan rulo ile desen verilir. Hava şartlarına bağlı olarak katlar arası en az 12 saat beklenmelidir.
• Yağışlı ve nemli, aşırı rüzgarlı ve sıcak havalarda uygulamadan kaçınılmalıdır. 
• Yalı baskı sistem panelleri üzerine yapılacak uygulamalarda 25 kg bidon ambalaja, 1 L Katkı Malzemesi (Grenli Kaplamalar için) ilave edildikten sonra uygulama yapılmalıdır. 
KAPLANABİLEN ALAN : Tek katta yüzeye bağlı olarak, 1 L ile 1,5-2 m²; 1 kg ile 1-1,2 m² alan boyanabilir. Yüzeye ve desene bağlı olarak sarfiyat değişebilir.