TEXTURE RENK KARTELASI Beyaz Açık Krem Vanilya İnci Pembesi Krem Polen Sarı Harman Kar Beyazı Çakıltaşı Bulut Mavisi İndigo Mavi Açık Somon Somon Bal Köpüğü Koyu Kiremit Antep Fıstığı Hint Kınası Ihlara Yeni Barok Kırmızı Açık Nil Yeşili Çimento Grisi Yayla Yeşili Ayder Yeşili Şeftali Günebakan Açık Kahve Göreme

TANIM : Akrilik emülsiyon esaslı, yüzeyde desen elde edilen, grenli dış cephe kaplama malzemesidir.
ÖZELLİKLERİ : Neme ve suya dayanıklı, alkali ve kimyasal direnci yüksektir. Güneş ışınları ve deniz kıyılarındaki tuzlu nemin olumsuz etkilerine son derece dayanıklıdır. Nefes alma kabiliyeti ile duvardaki nemin dışarıya atılmasını sağlar.
UYGULAMA ALANI : Her türlü beton, gaz beton, briket, tuğla, sıva ve benzeri mineral yüzeylerde kullanılır.Elastik boya sistemleri üzerine uygulanmamalıdır.

UYGULAMA ŞEKLİ :
Yüzey Hazırlama:
Uygulama yapılacak yüzey her türlü yağ, kir, gevşek ve kabarmış tabakalardan temizlenmeli, camsı ve parlak dokularda boyanın tutunabileceği bir yüzey oluşturulmalıdır. Kılcal çatlakların tamiratı ve sıyırma için Akrofiller Dış Cephe Duvar Macunu kullanılmalıdır.
•Yeni ham sıvalı yüzeylerde; Teknotex Dolgulu Astar tek kat olarak uygulanmalıdır.
•Eski boyalı, çok kireçli, emici, zayıf vb. gevşek dokulu yüzeylerde, zemini sağlamlaştırmak amacıyla Dyobinder ile yüzey doyurulmalıdır. “Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır.”

Boyama:
• Astarlama işleminden en az 24 saat sonra yapılmalıdır. İnceltilmeden tek kat olarak uygulanır. İki kat uygulama istendiğinde, ilk kat %10-15, ikinci kat inceltilmeden uygulanır. Posteki rulo veya havasız tabanca ile yüzeye aktarılan ürüne, mercan rulo ile desen verilir. Hava şartlarına bağlı olarak katlar arası en az 12 saat beklenmelidir. Bu şekilde yapılan uygulama ile 1.0-1.5 mm’lik bir kalınlık elde edilir.
• Yağışlı ve nemli, aşırı rüzgarlı ve sıcak havalarda uygulamadan kaçınılmalıdır.
KAPLANABİLEN ALAN :
Tek katta, ortalama 1kg ile 0,8-1,0 m² ve 1 litre ile 1,4-1,8 m² alan kaplanabilir. Yüzeye ve desene bağlı olarak sarfiyat değişmektedir.