ULTRATEX MAT RENK KARTELASI Çağıl Alaçatı Çöl Beji Kanyon Ihlara Vizon Kirli Beyaz Açık Krem Krem Koyu Krem Sarı Açık Somon Somon Kar Beyazı Buz Beyazı Duman Grisi Antep Fıstığı Yayla Yeşili Senfonik Mavi Boran Kuzey Klasik Lila Lavanta Ilgım Paris Pembesi Pastel Aşı Barok Kırmızı Şeftali Günebakan Bal Köpüğü Koyu Kiremit Göreme

TANIM : %100 saf akrilik emülsiyon esaslı, yarı mat görünümlü dış cephe boyasıdır.
ÖZELLİKLERİ : İçerdiği özel saf akrilik bağlayıcı ile düşük kirlenme eğilimine, renk solmalarına karşı mükemmel dayanıma ve yüksek su buharı geçirgenliğine sahiptir. Küf, mantar ve yosun oluşumuna karşı dirençli, zorlu iklim koşullarına dayanıklı, örtücülüğü, alkali ve kimyasal direnci yüksektir.
UYGULAMA ALANI : Her türlü beton, gaz beton, briket, tuğla, sıva ve benzeri mineral yüzeylerde kullanılır. .

UYGULAMA ŞEKLİ :
Yüzey Hazırlama :
Uygulama yapılacak yüzey her türlü yağ, kir, gevşek ve kabarmış tabakalardan temizlenmeli, camsı ve parlak dokularda boyanın tutunabileceği bir yüzey oluşturulmalıdır. Kılcal çatlakların tamiratı ve sıyırma için Akrofiller Dış Cephe Duvar Macunu kullanılmalıdır. • Ham sıvalı, yeni ve sağlam yüzeylerde; Teknotex Dolgulu Astar tek kat olarak uygulanmalıdır. • Eski boyalı, çok kireçli, emici, zayıf vb. gevşek dokulu yüzeylerde, zemini sağlamlaştırmak amacıyla Dyobinder ile yüzey doyurulmalıdır. “Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır. “
Isı yalıtım sisteminde kullanılan çimento esaslı dekoratif sıva üzerine uygulanacak ise, astar olarak mutlaka Dyobinder kullanılmalıdır.

Boyama :
• Astarlama işleminden en az 24 saat sonra su ile hacmen %5-10 oranında inceltilerek iki kat uygulanmalı ve hava şartlarına bağlı olarak katlar arası en az 6 saat beklenmelidir.
• Yağışlı havalarda uygulama yapılmamalıdır
BOYANABİLEN ALAN :
Yüzeye bağlı olarak;
• Teknotex Dolgulu Astar kullanıldığında, tek katta yüzeye bağlı olarak, 1 L ile 10-13 m²,
1 kg ile 8-10 m² alan boyanabilir.
• Dyobinder kullanıldığında, tek katta yüzeye bağlı olarak, 1 L ile 9-12 m², 1 kg ile 7-9 m² alan boyanır.
GÜVENLİK UYARISI : S2 Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.